Orlen Cup Łódź 2017 - czerpiemy z tradycji, tworzymy historię

Orlen Cup Łódź 2017 to międzynarodowy mityng lekkoatletyczny czerpiący z najlepszych tradycji imprez sportowych organizowanych od ponad dekady na stadionach i w halach polskich miast - Bydgoszczy, Warszawy czy Szczecina.

Mityngi te rokrocznie stawały się arenami zmagań najjaśniejszych gwiazd Królowej Sportu. Przechodziły do historii sportu jako najbardziej spektakularne, najlepiej zorganizowane, wiodące imprezy na świecie.

To na nich o rekordy walczyli Jelena Isinbajewa, Swietłana Fieofanowa, Anna Rogowska, Monika Pyrek, Asafa Powell, Tomasz Majewski, Christian Cantwell, Reese Hoffa a także Renaud Lavillenie i Mutaz Essa Barshim i wielu innych utytułowanych lekkoatletów.


Przez ostatnie dwa lata mityngi rozgrywane w łódzkiej hali Atlas Arena były ważnymi wydarzeniami sezonu halowego w kalendarzu lekkoatletycznym. To tu z rywalizacją na najwyższym poziomie, u boku gwiazd i w świetle jupiterów, oswajały się największe nadzieje polskiego sportu, sprinterka Ewa Swoboda i kulomiot Konrad Bukowiecki.
16 lutego gwiazdy z powrócą do Atlas Areny aby rywalizować w Orlen Cup Łódź 2017 - aktualizowana na bieżąco lista zawodników znajduje się w sekcji GWIAZDY.


Orlen Cup Łódź 2017 otrzymał status European Athletics Indoor Permit, czyli najważniejszych mityngów organizowanych przez Europejską Federację lekkiej Atletyki. Rywalizacja na tym poziomie będzie toczyć się w dziewięciu europejskich miastach, obok Łodzi będą to m.in. Reykjavik, Istambuł i Madryt.


Obecny sezon inauguruje cykl lekkoatletycznych zawodów halowych Orlen Tour. Obok Orlen Cup Łódź 2017 będzie go tworzył także toruński Copernicus Cup i 61. Halowe Mistrzostwa Polski PZLA. Więcej informacji w zakładce ORLEN TOUR